Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Wednesday 19 June 2019
U12 Div 1
Wexford Albion AFC00Glynn BarntownWexford Albion19:00D Redmond
U12 Div 2A
Kilmore Utd02Adamstown A.F.C.Kilmore Utd19:00L Doyle
U13 Div 3
Bridge Rovers F.C. B61Taghmon UtdBridge Rover FC19:00M Lett
U14 Div 1
Shamrock Rovers01Bunclody A.F.C.Shamrock Rovers19:00K Dunne
Monday 17 June 2019
U11 Jack Carthy Memorial Cup 2018
Rosslare Rangers34Oylegate Utd19:00L Whitty
U13 Div 2
Fastnet Rovers12Fethard RangersFastnet Rovers19:00E Molloy
U14 Div 1A
Curracloe United43St JosephsCurracloe UnitedG Morris
U15 Div 1
Wexford Albion AFC13Gorey CelticWexford Albion19:00P Sinnott
Saturday 15 June 2019
U12 Div 1
Gorey Rangers27Glynn BarntownGorey Rangers11:00R Parkinson
U12 Div 1A
Curracloe United51St. CormacsCurracloe United11:00G Morris
St Josephs10North End UtdSt Josephs AFC11:00A Foley
All Blacks A.F.C.20New Ross CelticAll Blacks AFC11:00P Sinnott
U12 Div 2
Caim United05Rosslare RangersCaim United11:00T Breen
St Leonards52Newpark UtdSt Leonards11:00F Sinnott
Oylegate12Cloughbawn A.F.COylegate Utd11:00F O Shea
Ferns Utd31Wexford Celtic FcFerns United AFC12:00G Cleary
U12 Div 2A
Corach Ramblers50St Josephs BCorach Ramblers11:00A Tobin
Adamstown A.F.C.46Kilmore UtdAdamstown AFC11:00G Larkin
U12 Div 3A
Glynn Barntown B14CushinstownGlynn Barntown11:00D Redmond
Forth Celtic B72Gorey Celtic BForth Celtic13:00
Corach Ramblers B02Wexford Albion AFC BCorach Ramblers14:00J Stafford
U14 Div 1A
Rosslare Rangers04Courtown HibsRosslare Rangers11:00S Burke
U14 Div 2
Corach Ramblers80Gorey Rangers BCorach Ramblers12:30E Molloy
All Blacks A.F.C.18New Ross Town BAll Blacks AFC12:30P Sinnott
Ferns Utd16ShelbourneFerns United AFC13:30G Cleary
U14 Div 2A
Stoney Rovers10Forth Celtic BStoney Rovers11:00(P)L Doyle
Rathnure Utd71Tombrack UtdRathnure United11:00D Egan
Bree United01Duncannon AFCBree United11:00(P)
Friday 14 June 2019
U12 Div 1A
Courtown Hibs131Bridge Rovers F.C.Courtown Hibs19:00G Larkin
U13 Div 1A
St Josephs26Newpark UtdSt Josephs AFC19:00A Foley
U14 Div 1A
Bridge Rovers F.C.31Glynn BarntownBridge Rover FC19:00P Redmond
Wednesday 12 June 2019
U11 Jack Carthy Memorial Cup 2018
Curracloe United34Taghmon Utd19:00T Rowland
Adamstown A.F.C.41Duncannon AFC19:00M Hogan
U13 Div 1A
Corach Ramblers01Bridge Rovers F.C.Corach Ramblers19:00A Tobin
U13 Div 2
Rosslare Strand56Fastnet RoversRosslare Strand19:00P Redmond
Campile United41Rosslare RangersCampile United19:00J Cleere
U13 Div 2A
St. Cormacs07Shamrock RoversSt Cormacs19:00K Dunne
Caim United09Ferns UtdCaim United19:00T Breen
U13 Div 3
Taghmon Utd52Glynn BarntownTaghmon United19:00P Sinnott
Stoney Rovers03Kilmore UtdStoney Rovers19:00L Doyle
Monday 10 June 2019
U13 Div 1
Cloughbawn A.F.C06Glynn BarntownCloughbawn AFC19:00M Kenny
Saturday 8 June 2019
U13 Cup 2018
Moyne Rangers32Corach Ramblers12:30G Cleary
U13 Div 1
Gorey Rangers11Curracloe UnitedGorey Rangers12:00K Farnyik
Glynn Barntown81Bunclody A.F.C.Glynn Barntown12:30J O Neill
New Ross Town23Gorey CelticNew Ross Town13:00J Cleere
U13 Div 1A
Oylegate07Wexford Albion AFCOylegate Utd11:00K Dunne
St Josephs16North End UtdSt Josephs AFC12:00G Morris
Camolin Celtic A.F.C.47Newpark UtdCamolin Celtic AFC12:00G Larkin
U13 Div 2
Rosslare Strand08Courtown HibsRosslare Strand12:30S Burke
Fastnet Rovers02St LeonardsFastnet Rovers13:00P Sinnott
U13 Div 2A
Ferns Utd21Rathnure UtdFerns United AFC12:00P Redmond
Shamrock Rovers72Gorey Celtic BShamrock Rovers12:30K Dunne
U13 Div 3
Bridge Rovers F.C. B30Gorey Rangers BBridge Rover FC11:00M Hogan
Kilmore Utd22Taghmon UtdKilmore Utd11:00P Sinnott
Glynn Barntown20Stoney RoversGlynn Barntown14:00J O Neill
Total : 55