Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 22 February 2020
U12 Div 1 (2008)
Gorey Rangers80Gorey CelticGorey Rangers11:00W Byrne
New Ross Town31Forth CelticNew Ross Town11:00A Tobin
Moyne Rangers12Glynn BarntownMoyne Rangers11:00K Dunne
U12 Div 1A (2008)
Wexford Albion AFC34Oylegate UtdWexford Albion11:00L Whitty
St Josephs30Rosslare RangersSt Josephs AFC11:00D Skelly
Wexford Celtic FC40Courtown HibsWexford Celtic FC11:00R Byrne
U12 Div 2 (2008)
Bridge Rovers F.C.22New Ross CelticBridge Rover FC11:00A Foley
Adamstown A.F.C.20North End UtdAdamstown AFC11:00S O Neill
U12 Div 2A (2008)
Kilmore Utd00Corach RamblersKilmore Utd11:30D Jenkins
Ferns Utd20Duncannon AFCFerns United AFC11:30G Cleary
St Leonards13Cloughbawn A.F.CSt Leonards13:00E Molloy
U12 Div 3 (2008)
Rosslare Strand12Killenagh WanderersRosslare Strand11:00P Redmond
Newpark Utd80Taghmon UtdNewpark United11:00J Doyle
St. Cormacs70Gorey Celtic BSt Cormacs11:00O Woolmington
Bree United32CushinstownBree United12:45T Breen
U12 Div 3A (2008)
All Blacks A.F.C.42Blackwater FCAll Blacks AFC11:00L Doyle
Gorey Rangers B80Wexford Celtic FC BGorey Rangers12:00W Byrne
New Ross Town B12Glynn Barntown BNew Ross Town12:30A Tobin
St Josephs B30Forth Celtic BSt Josephs AFC12:30D Skelly
U14 Div 1 (2006)
Glynn Barntown21Gorey RangersGlynn Barntown11:00M Lett
Newpark Utd51New Ross TownNewpark United12:30J Doyle
Gorey Celtic12North End UtdGorey Celtic13:00G Morris
U14 Div 1A (2006)
Wexford Albion AFC71St LeonardsWexford Albion12:30L Whitty
Bridge Rovers F.C.32Curracloe UnitedBridge Rover FC14:00A Foley
U14 Div 2 (2006)
Campile United33Shamrock RoversCampile United11:00J Cleere
Bunclody A.F.C.40Corach RamblersBunclody AFC11:00K Farnyik
Bridge Rovers F.C. B03Courtown HibsBridge Rover FC12:30A Foley
U14 Div 2A (2006)
Rosslare Rangers62Gorey Celtic BRosslare Rangers12:00P Redmond
Fastnet Rovers09Ferns UtdFastnet Rovers12:30J Stafford
Cloughbawn A.F.C60Fethard RangersCloughbawn AFC13:00G feeney
U14 Div 3 (2006)
St. Cormacs50Gorey Rangers BSt Cormacs12:30O Woolmington
Bree United05Blackwater FCBree United14:15T Breen
U16 Div 1 (2004)
Gorey Rangers02Shamrock RoversGorey Rangers14:00K Farnyik
Wexford Albion AFC91New Ross TownWexford Albion14:00D Donovan
Gorey Celtic40Fethard RangersGorey Celtic14:30G Morris
U16 Div 2 (2004)
Shelburne24North End UtdShelburne United FC11:00P O Rourke
Moyne Rangers42Curracloe UnitedMoyne Rangers13:30K Dunne
U16 Div 3 (2004)
Kilmore Utd24Oylegate UtdKilmore Utd13:00D Jenkins
Forth Celtic B34Bunclody A.F.C.Forth Celtic13:00M Lett
Rosslare Rangers12Campile UnitedRosslare Rangers13:30P Redmond
U16 Div 4 (2004)
Gorey Celtic B51Crossabeg BallymurnGorey Celtic12:00G Larkin
Ferns Utd42Fastnet RoversFerns United AFC13:00G Cleary
Tombrack Utd10All Blacks A.F.C.Tombrack United13:00M Kenny
U16 Div 5 (2004)
Corach Ramblers10Gorey Celtic CCorach Ramblers13:00J Diskin
Sunday 23 February 2020
U14 Subway Championship
Wexford Schoolboys30Wicklow SchoolboysArklow Town15:00TBC
U16 Subway Championship
Kilkenny31WexfordWatershed14:00
Total : 46