Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Wednesday 28 September 2022
U9 Developmental Group 1+
Bunclody A.F.C.Enniscorthy TownBunclody AFC18:30Club
Saturday 1 October 2022
U12 SFAI Sketchers Cup SE Region
Wexford AlbionDe La Salle FCWexford Albion (Kennedy Park)13:00P Kirwan
Carrick Utd AFCSt Josephs AFCTom Drohan Park Pitch 114:30local
North End UtdSt Patricks Boys ANorth End United14:00N Whelan
Courtown HibsTramore AFCCourtown Hibs12:30T Donohoe (Gorey)
Glynn BarntownTMB-St.KevinsBarntown school pitch14:00L Whitty
Evergreen FC BNew Ross TownKells Road14:00local
Glynn Barntown BlueCahir ParkBarntown school pitch12:30S Burke
Glynn Barntown WhiteCampile UnitedBarntown school pitch11:00S Burke
Forth Celtic AHighview AthleticForth Celtic14:00N Callaghan
Thomastown United AFCGorey RangersUnited Park Thomastown14:00local
Lions AFCBridge Rovers F.C.Lions AFC12:00local
Forth Celtic BBohemians FC (WAT)Forth Celtic12:30N Callaghan
FreebootersRathnure UtdLarchfield15:00local
Camolin Celtic A.F.C.Spa United AFCCamolin Celtic AFC12:30M Kenny
U10 Development Group A
IDLEAjax Athletic AFC
Gorey Rangers BLACKMoyne RangersGorey Rangers10:00Club
Newpark UtdEnniscorthy UtdNewpark United Ballindaggin Park U9-U1210:00Club
U10 Development Group B
St CormacsBunclody A.F.C. BLACKSt Cormacs10:00Club
St Josephs AFCFerns UtdSt Josephs AFC10:00Club
Gorey Rangers REDCamolin Celtic A.F.C.Gorey Rangers11:00Club
U10 Development Group C
CushinstownBree UnitedCushinstown FC10:00Club
Glynn BarntownAdamstown A.F.C.Barntown school pitch10:00Club
Rathnure UtdCaim UnitedRathnure United10:00Club
U10 Development Group D
Courtown HibsCurracloe UnitedCourtown Hibs10:00Club
Killenagh WanderersBlackwater FCKillenagh Wanderers10:00Club
North End Utd. BlueBridge Rovers F.C.North End United10:00Club
U10 Development Group E
All Blacks A.F.C.Rosslare StrandAll Blacks AFC10:00Club
Kilmore UtdDuncannon AFCKilmore Utd10:00Club
Rosslare Rangers YellowFastnet RoversRosslare Rangers10:00Club
U10 Development Group F
IDLERosslare Rangers Navy
Forth Celtic REDSt Leonards YellowForth Celtic10:00Club
North End Utd. WhiteNew Ross Town BlackNorth End United11:00Club
U10 Development Group G
Wexford Celtic FCIDLE
Oylegate UtdGorey Rangers. WhiteOylegate Utd10:00Club
Shamrock RoversGlynn Barntown. YellowShamrock Rovers10:00Club
Wexford AlbionForth Celtic. BlackWexford Albion (Kennedy Park)10:00Club
U10 Development Group H
Glynn Barntown BlueIDLE------
Campile UnitedSt Leonards BlueCampile United10:00Club
Corach RamblersNew Ross Town REDCorach Ramblers10:00Club
Forth Celtic WhiteNew Ross CelticForth Celtic10:00Club
U12 DIV 1A (2011)
Bunclody A.F.C.St Leonards ABunclody AFC11:00J Doyle
North End Utd AShamrock RoversNorth End United11:00(P)In Sfai Cup
Oylegate Utd AGorey CelticOylegate Utd11:00G Morris
U12 DIV 2 (2011)
Bridge Rovers F.C. AGlynn Barntown BBridge Rovers FC11:00(P)In Sfai Cup
Camolin Celtic A.F.C.Ferns UtdCamolin Celtic AFC11:00(P)In Sfai Cup
North End Utd BBlackwater FCNorth End United12:45N Whelan
U12 DIV 2A (2011)
All Blacks A.F.C.Moyne RangersAll Blacks AFC11:00(P)Requested
Bree UnitedBridge Rovers F.C. BBree United11:00G Cleary
St Josephs AFC ACourtown HibsSt Josephs AFC11:00(P)In Sfai Cup
U12 DIV 3 (2011)
Rosslare RangersCushinstownRosslare Rangers11:00A Foley
Newpark UtdCaim UnitedNewpark United Ballindaggin Park U9-U1212:00(P)J Doyle
New Ross CelticCurracloe UnitedNew Ross Celtic12:30E Mc Auliffe
U12 DIV 3A (2011)
Rathnure UtdForth Celtic BRathnure United11:00(P)In Sfai Cup
Oylegate Utd BGorey Rangers BOylegate Utd12:00G Morris
Killenagh WanderersCorach Ramblers AKillenagh Wanderers13:30K Farnyik
U12 DIV 4 (2011)
New Ross Town BGorey Rangers CNew Ross Town11:00J Tobin
St Leonards BSt Josephs AFC BSt Leonards11:00P O Rourke
Campile United BShelburneCampile United14:15D Keating
U12 DIV 4A (2011)
Adamstown A.F.C.Taghmon UtdNewbawn Sports Ground11:00M Hogan
Fastnet RoversSt. CormacsFastnet Rovers11:00J Diskin
Forth Celtic CKilmore UtdForth Celtic11:00N Callaghan
Glynn Barntown CGorey Rangers DBarntown school pitch11:00(P)In Sfai Cup
U14 DIV 1 (2009)
Moyne RangersEnniscorthy TownMoyne Rangers11:00D Romanescu
New Ross TownBridge Rovers F.C. ANew Ross Town12:00J Tobin
St. CormacsIDLE12:00
U14 DIV 1A (2009)
Forth Celtic AGlynn BarntownForth Celtic12:00(P)In Sfai Cup
IDLESt Josephs AFC12:00In Sfai Cup
Rosslare RangersGorey RangersRosslare Rangers12:00(P)In Sfai Cup
U14 DIV 2 (2009)
Cloughbawn A.F.CWexford AlbionCloughbawn AFC12:00(P)In Sfai Cup
Gorey CelticNewpark UtdGorey Celtic13:00M Franklin
Campile UnitedForth Celtic BCampile United15:30D Keating
U14 DIV 2A (2009)
Ferns UtdBunclody A.F.C.Ferns United AFC12:00(P)Requested
Fastnet RoversSt LeonardsFastnet Rovers12:30J Diskin
Adamstown A.F.C.Bree UnitedNewbawn Sports Ground14:00P Sinnott
U14 DIV 3 (2009)
North End UtdIDLE12:00In Sfai Cup
Wexford Celtic FCKilmore UtdWexford Celtic FC12:00L Whitty
Taghmon UtdAll Blacks A.F.C.Taghmon United13:00N Kehoe
U14 Div 3A (2009)
Bridge Rovers F.C. BDuncannon AFCBridge Rovers FC10:30P Redmond
Rathnure UtdCaim UnitedRathnure United11:00I Dwyer
Oylegate UtdCushinstownOylegate Utd13:00G Morris
U16 DIV 1 (2007)
New Ross TownGorey Celtic ANew Ross Town14:00(P)Requested
Shamrock RoversCourtown HibsShamrock Rovers14:00(P)In Sfai Cup
Wexford Albion AGorey RangersWexford Albion (Kennedy Park)14:00(P)In Sfai Cup
U16 DIV 1A (2007)
Corach RamblersNorth End UtdCorach Ramblers11:00K Kelly
Kilmore UtdNew Ross CelticKilmore Utd11:00P Sinnott
Glynn BarntownAll Blacks A.F.C.Barntown school pitch14:00(P)Requested
U16 DIV 2 (2007)
Newpark UtdSt LeonardsNewpark United (bunclody swimming pool)11:00K Farnyik
St. CormacsForth CelticSt Cormacs11:00K Dunne
IDLECamolin Celtic A.F.C.14:00
U16 DIV 2A (2007)
Cloughbawn A.F.CTaghmon UtdCloughbawn AFC11:00D Jenkins
Ferns UtdRosslare RangersFerns United AFC11:00M Franklin
Adamstown A.F.C.Tombrack UtdNewbawn Sports Ground12:00M Hogan
U16 DIV 3 (2007)
Bree UnitedDuncannon AFCBree United12:30G Cleary
Caim UnitedCushinstownCaim United13:00I Dwyer
Courtown HibsCurracloe UnitedCourtown Hibs14:00(P)In Sfai Cup
U16 DIV 3A (2007)
IDLEKillenagh Wanderers
Wexford Albion BGorey Celtic BWexford Albion (Murrintown Pitch)11:00P Kirwan
Campile UnitedWexford Celtic FCCampile United12:45P O Rourke
U14 SFAI Sketchers Cup SE Region
Rosslare RangersGorey RangersRosslare Rangers12:00A Foley
De La Salle FCWexford AlbionWilliamstown Complex12:30local
Cashel TownCloughbawn A.F.Ccashel town14:00local
Glynn BarntownFerrybank AFCBarntown school pitch15:30P Kirwan
U16 SFAI Sketchers Cup SE Region
Courtown HibsStoneyford United FCCourtown Hibs14:00T Donohoe (Gorey)
Clonmel Town FCCurracloe UnitedClonmel Town FC14:30local
Camolin Celtic A.F.C.Bohemians Fc (WAT)Camolin Celtic AFC14:00M Kenny
Evergreen FCWexford AlbionKells Road18:00local
Total : 107